Diageo Special Releases 2022

Diageo Special Releases 2022

Diageo Special Releases 2022 – „Nieuchwytna ekspresja”


Przepiękna, tegoroczna seria od największego koncernu alkoholowego i największego producenta szkockich whisky- Diageo. Kolejna odsłona Diageo Special Releases obejmuje 8 cenionych i starannie wyselekcjonowanych szkockich whisky. „Elusive Expressions” jest kontynuacją zeszłorocznej serii „Legends Untold”, gdzie każda z whisky odnosi się do legend i mitów związanych z historią miejsca poszczególnych destylarni. Po ogromnym sukcesie poprzedniej edycji i zainteresowaniu konsumentów rzadkimi i kolekcjonerskimi trunkami koncern Diageo postanowił wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom i stworzył jedyną w swoim rodzaju kolekcję luksusowych whisky „Nieuchwytna ekspresja”.

Wyjątkowość serii polega na tym, że konsumenci mogą zapoznać się z trunkami mniejszych i mniej znanych destylarni gdzie każdy z nich był starannie wyselekcjonowany przez światowego mistrza kupażu Craig’a Wilsona. Każda z whisky ma do zaoferowania inny profil smakowy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą serią. Kolekcja obejmuje głównie single malt’y, ale pojawia się również jedna whisky zbożowa.

Poniżej whisky wchodzące w skład Nieuchwytnej Ekspresji, wybierz coś dla siebie, a w poniedziałek 24 października zapraszamy do zakupu!

Talisker 11 yo, 55,1% vol., „Lustrous Creature of the Depths” 

Whisky dojrzewająca w beczkach pierwszego i ponownego napełnienia po bourbonie, finiszowana w beczce po winie. Wyjątkowa pozycja o niezwykłej głębi aromatu- połączenie owoców sadu, nut korzennych, bryzy morskiej z akcentem dymnym. W smaku wyczuwalny solony karmel, owoce sadu, słodkie jagody i delikatna pikanteria chili.

Lagavulin 12 yo, 57,3% vol., „Flames of the Phoenix” 

Whisky na początku leżakowana w torfowych beczkach, a następnie przelana i starzona w beczkach ze świeżego dębu. Zrównoważony profil smakowy, pełnia pikantnych przypraw z owocowym posmakiem i torfowym aromatem. Wyczuwalne nuty ogniska, świeżego pieczywa, wiórków kokosowych i cytrusów. Niepowtarzalna klasyka w nowej odsłonie.

Clynelish 12 yo, 58,5% vol. „Wildcats Golden Gaze”

Whisky dojrzewała w beczkach ponownego napełnienia z dębu amerykańskiego, oraz beczkach po sherry typu Oloroso i Pedro Ximénez. Przyjemny, słodki aromat wanilii, grillowanych bananów, wosku z akcentem bryzy morskiej. Smak to połączenie masła orzechowego z bananami, słonym karmelem i nutą białego pieprzu.

Singleton of Glen Ord 15 yo, 54,2% vol., „Enchantress of the Ruby Solstice” 

Whisky dojrzewająca w beczkach z amerykańskiego i europejskiego dębu przez pierwsze 7 lat, po czym przelana do beczek po czerwonym winie na kolejne 8 lat. Unikatowa edycja z destylarni Glen Ord. W aromacie subtelne akcenty winno-owocowe, nuty śliwek, malin, wiśni i imbiru. Smak złożony, połączenie imbiru, ciastek maślanych, dżemu jeżynowego, z nutą pieprzu i tanin na finiszu.

Mortlach, 57,8% vol., – niedostępna w Polsce.

Oban 10 yo, 57,1% vol., „Celestial Blaze” 

Whisky dojrzewająca w beczkach ponownego napełnienia z amerykańskiego dębu, po czym finiszowana w beczkach po sherry Amontillado. Oryginalne połączenie kremowej gładkości z owocowymi akcentami i lekką nutą dymu, soli i pikantnymi przyprawami. W aromacie wyczuwalny dym, orzeszki pecan i migdały. Smak pełny brzoskwiń, mrożonej herbaty i orzechów.

Cardhu 16 yo58% vol., „Hidden Paradise of Black Rock” 

Whisky dojrzewała w beczkach ponownego napełnienia i ponownie wypalanych beczkach z amerykańskiego dębu, po czym została przelana i finiszowana w beczkach po rumie z Jamajki. Egzotyczna whisky słodowa, słodycz owoców przełamana nutą pikantnych przypraw. Przyjemny tropikalny aromat nektaryn, melasy i mango z nutą chleba razowego. W smaku ciasto, akcent pieprzu i imbir.

Cameronbridge 26yo, 56,2% vol. „Knight’s Golden Triumph” 

Najstarsza whisky i jedyna zbożowa w całej serii, dojrzewała w beczce ponownego napełnienia po bourbonie. Wyrazisty i elegancki profil, wspaniała kompozycja gładkich, słodkich aromatów toffi, ciastek maślanych, rodzynek, masła i crème brûlée. W smaku zrównoważony, nawiązujący do aromatu; słodkie owoce polane syropem klonowym, cukier trzcinowy, delikatne nuty pikantne i kawowe.Zaznacz już dziś na naszej stronie „powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny”, a jako pierwszy dostaniesz informację, gdy seria do nas dojedzie i będziesz mógł zakupić swoje wybrane whisky!

POWRÓT DO LISTY